فضاها و امکانات  
دبیرستان دخترانه دوره اول حضرت فاطمه الزهراء(س) سعی کرده است با فراهم آوردن بهترین و گسترده ترین امکانات و تجهیزات آموزشی و فرهنگی در فضاهای مدرسه ، محیطی مناسب و کیفی برای پیگیری برنامه و فعالیت های آموزشی ، پرورشی و پژوهشی و ایجاد فضایی امن و با نشاط و آرام برای دانش آموزان و اولیاء محترم بر مبنای تکریم شخصیت و احترام متقابل را در اختیار دانش آموزان عزیز قرار دهد، امکانات دبیرستان به شرح زیر می باشد:
 1. ​​مجهز نمودن کلاس ها به دستگاه ویدئو پروژکتور (تعداد کلاس ها 11تا)
 2. نصب دوربین مداربسته در تمامی فضاهای دبیرستان به جز کلاس ها
 3. حیاط بزرگ
 4. بوفه
 5. کـتابخانه (در طبقه همکف دبیرستان واقع می باشد و دارای کتابهایی در حوزه های مختلف از جمله ادبی ، دینی ، رمان و ... می باشد.)
 6. اتاق مشاوره (مشاور در کنارمعاون آموزشی، معاون تربیتی حضور دارد که به بررسی مسائل و مشکلات درسی و اخلاقی دانش آموزان می پردازد که از طریق مراجعه حضوری، نامه و یا معرفی  دبیران و یا اولیائ مدرسه شناسایی می شود و سعی می شود در سطح ارتقاء سلامت روانی و رفتاری و درسی دانش آموز جهت پیشرفت آن یاری رسانیده شود.)
 7. آزمایشگاه  مجهز برای دروس فیزیک، شیمی( فوق برنامه ) و علوم در سطح دروس متوسطه در طبقه  دوم می باشد این آزمایشگاه همگی دارای میز و صندلی و قفسه بندی های استاندارد، تخته وایت برد و دستگاه ویدئو پروژکتور می باشد.
 8. نمازخانه هر روزه نماز جماعت در نمازخانه دبیرستان با حضور حاج آقا رمضانی برگزار می گردد.
 9. سالن آمفی تئاتر
 10. سایت
 11. اتاق بهداشت